יום רביעי, 21 בינואר 2015

התקפה אנטישמית בארגנטינה

אני לא יודע אם זה קשור למותו הטראגי של אלברטו ניסמן אבל הנה עוד מקרה של אנטישמיות בארגנטינה שלא מדווח בעיתונות אצלנו. ידידתי, מוניקה פולק ונגרוביץ', מנהלת אתר נופש בשם הגל הכחול (Onda Azul) בלאגו פואלו בארגנטינה, הודיעה כי האכסניה נסגרת בגלל התקפה של "שכנים", כלשון ההודעה שפרסמה בדך הרשמי של האכסניה בפייסבוק. באכסניה מבקרים ישראלים רבים.
בעיתון הארגנטיני La Mañana נכתב בידיעה מאתמול כי ההתקפה על רקע אנטישמי וכי המתקיפים נכנסו בצעקות "יהודים החוצה" והשחיתו רכוש. זהות התוקפים ידועה לרשויות ובעלי האכסניה מחכים שהרשויות יטפלו בעניין. בינתיים הם פרסמו את ההודעה הבאה בעברית: "עקב בעיות חוזרות ונשנות עם שכנים בעייתיים ביותר, שלצערנו הגיעו לכדי תקריות אלימות הלילה החלטנו לסגור את החווה לתקופה של שבוע, על מנת שנוכל להעריך את המצב מחדש. אנו מבקשים בכל לשון של בקשה לא להגיע אלינו עד להודעה חדשה. אם כבר ביצעתם הזמנה בתשלום מראש אתם מוזמנים ליצור קשר כדי לקבל החזר כספי".

עדכון 16:29 המקרה פורסם במאקו: "מהדיווחים עולה כי התוקפים, שנמלטו מהמקום ולא נעצרו, צעקו סיסמאות אנטישמיות, והשליכו בקבוקי תבערה ואבנים לעבר התיירים הישראלים באכסניית "אונדה אזול", לא רחוק מהעיר המוכרת למטיילים הישראלים, ברילוצ'ה. בעל האכסנייה סרג'יו פולק טען שהתוקפים שדדו את התיירים וגרמו לנזק חמור במקום. לדבריו אף נשמעו מספר יריות. "זה היה ממש פיגוע שנמשך כמה שעות", הוא סיפר, "הם צעקו 'יהודים מזויינים'". פולק מתכוון לסגור את האכסנייה משום שלטענתו, לא רק חייהם של העובדים וחייו נמצאים בסכנה, אלא גם חייהם של האורחים השוהים במקום."

עדכון 03:20 הודעה בפייסבוק של ההוסטל: "אם למישהו מהאורחים שהיו פה ביום שני לפנות בוקר יש צילומי וידיאו או תמונות, נשמח אם תעבירו לנו אותם, זה יכול לעזור מאוד. חוץ מזה רצינו שתידעו שאנחנו יוצאים לאט לאט מההלם, ומתחילים להתארגן מחדש על מנת שנוכל לקבל אותכם מחדש ולהעניק לכם תחושת בית וביטחון כמו שאנחנו עושים כבר 11 שנה. אנחנו מקווים לפתוח בשבת, אבל ייתכן שזה יידחה בכמה ימים. עדכונים בהמשך"

עדכון 04:00 יואב פולק הבן של מוניקה וסרג'יו מתראיין לתחנת טלוויזיה מקומית על המקרה.עדכון 22.1.2015, 17:40 דיווח בחמש עם רפי רשף על המקרה, עם הוידאו של יואב. דווח כי המטיילים שהיו בחווה בזמן ההתקפה פונו לבית חב"ד בברילוצ'ה. המשטרה חוקרת, אבל אין חדש בינתיים.

עדכון 23.1.2015, 04:00 הודעה בדף הפייסבוק הרשמי של החווה בתרגום חופשי עיקרה: "לאחר המתקפה החלטנו לסגור את הדלתות של החווה ולאסוף את הכוחות הדרושים כדי להפעילה מחדש. אנו מקווים כי הסולידריות של שכנינו והתנערותם מהמעשים פליליים הוא סימן ברור לכך שהקהילה לא תקבל אלימות והפחדה, בכל דרך או בכל תירוץ, ותאפשר לנו ללחזור במהירות לפעילות. רצוננו לחיות בשלום עם האבטחה של הרשויות. אנחנו נמשיך, כפי שעשינו תמיד, בתרומה לשלום ורווחת הקהילה".
אחת הבעיות העולות מההודעה היא שכנראה שהשלטונות המקומיים טוענים שזהו סכסוך שכנים ולא תקרית על רקע אנטישמי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה