חתונה


טקס נישואין חילוני ברוח מסורתית
טקס חילוני משמעו פרשנות של היהדות המתאימה לנסיבות הזמן ולערכים הומניסטיים. הטקס, על פי רב, מושתת על האלמנטים הטקסיים ועל הסמבולים והכוראוגרפיה שבמסורת היהודית, יחד עם פרשנות, חדשנות ויצירתיות הנבנים יחד עם הזוג.
ליצירת קשר: 052-4738983 או מלאו את הטופס התחתית הדף
מפגשי הכנה לקראת הטקס
הבחירה כיצד ייראה הטקס ומה ייאמר בו, נעשית מתוך ידיעה והבנת המשמעויות. ולכן הפגישות מיועדות לשלושה דברים: הכרות, לימוד ובניה של טקס שיתאים לדרישות הזוג ולנסיבות מסיבת החתונה. הדבר יכול להיות במפגש אחד או יותר על פי הצרכים. אתם בוחרים את האופי של הטקס.
הכללים המנחים ההומניסטיים לטקס הם: אימרו ועשו מה שאתם מאמינים בו, כבוד לכל הנוכחים, שיוויון, מתן קול והכרה בדמויות המשתתפות, כבוד למסורת ולתרבות היהודית.


רב חילוני או רב רפורמי לחתונה ?
קראו המלצות בmit4mit
אני משתייך לזרם החילוני-הומניסטי ביהדות. זרם אתאיסטי שאינו דתי. חשוב להבהיר כי אינני משתייך לזרם הרפורמי, הקרוי בארץ: "התנועה ליהדות מתקדמת".  ההבדל בין טקס דתי לטקס חילוני הוא שבטקס הדתי יש מחויבות להלכה הדתית ואילו בטקס חילוני המחויבות היא כלפי הזוג ולערכי השיוויון בין המינים וההומניזם. הטקס מותאם לזוג ולא להפך. אין דרישה להציג מסמכים כלשהם, ולהוכחת דבר, מלבד ההצהרה כי בני הזוג פנויים ורוצים להינשא בטקס יהודי חילוני.

אילו זוגות אני מחתן?
  • יהודים על פי ההלכה הדתית - זוגות שאינם יכולים להתחתן ברבנות מסיבות מצפוניות. יהודים וישראלים שאינם מאמינים בטקסטים הנאמרים בחופה, רוצים טקס שיוויוני, מסורתי, חדשני ויצירתי. טקס שאינו מדיר, מדכא או משפיל את האישה או כל אדם אחר בטקס.
  • אחד מבני הזוג או שניהם "חסרי דת" על פי מרשם האוכלוסין - זוגות שאינם יכולים להתחתן ברבנות מסיבות מנהליות. שהמדינה אינה מכירה ביהדותם, או שהרבנות מערימה קשיים על הוכחת היהדות שלהם.
  • אחד מבני הזוג או שניהם מתרבות אחרת - זוגות המכונים "מעורבים", אחד מהם או שניהם "לא יהודים". תושבי חוץ, תיירים, תושבים שאינם אזרחים וכדומה.
  • בני זוג מאותו המין - הומואים, לסביות וטראנסג'נדרים זכאים לחתונה יהודית.
מהותה של חתונה יהודית חילונית
החופה של רנת ומתן, חולדה, 11.10.11
כאשר שני בני אדם מביעים את רצונם החופשי ביצירת שותפות והקמת משפחה זו צומת הכרעה בחיים. המעבר ללקיחת אחריות ומחויבות מצוין בדרך כלל בהצהרה כלפי הקהילה המעידה על השלב החדש בחיים. מסיבת וטקס החתונה מעידים על תהליך הדרגתי שבו הזוג, לאחר תקופת של חיים יחד, ובדרך כלל, לאחר מערכות יחסים אחרות, החליט לחיות יחד. ההצהרה כלפי חוץ מחזקת את המחויבות והאחריות ההדדית. בבחינת מה שנאמר כלפי חוץ הופך להיות מציאות.


שרות ויחס אישי
כל סיפור הוא ייחודי, כל זוג הוא עולם בפני עצמו ולכן כל טקס הוא ייחודי, מותאם לזוג ונתפר יחד עימו. כל פניה זוכה ליחס אישי ושרות מכל הלב ראו את הפרטים על השרות שאני נותן בעמוד האתיקה והשרות שלי בקישור הזה.
אתיקה ושרות - הרב נרדי גרין


שוויון בין בני הזוג בטקס
הערכים ההומניסטיים מחייבים שהאשה תהיה שווה ותיטול חלק פעיל בטקס הנישואין שלה. הדבר נעשה בקידושין הדדיים, כלומר באמירת הכלה לחתן: "הרי אתה מקודש לי", בנתינת חפץ ובכתובה שיוויונית והדדית שאין בה מעשה קנין.

ליצירת קשר: 052-4738983 או מלאו את הטופס למטה

החופה של פראו ורועי, "אבניו", 28.7.2011


Русские ораторы - проведение  светских свадебных церемоний. церемоний по еврейским традициям ,а так  же свадебных обрядов на любой вкус