בתקשורת

מאמר על פוליטיקה והפועל ירושלים, 22.06.2023 "כלהעיר", מדור הספורט 
https://www.kolhair.co.il/sport/211605/

מאמר לכבוד ט' באב תשפ"ב, 7.8.2022 "כלהעיר", מדור הספורט
https://www.kolhair.co.il/sport/beitar-jerusalem/193250/

השתתפתי בסרט הדוקומנטרי Cut Uncut של ערוץ ARTE אירופה ששודר בהקרנת בכורה ב-23.7.2022
https://www.thurnfilm.de/en/tv-erstausstrahlung-jungenbeschneidung-mehr-als-nur-ein-kleiner-schnitt/
פוסט בבלוג על הסרט 
http://www.blognardy.com/2022/07/arte.html 

פאנל בנושא ברית מילה בעד ונגד בדמוקרטTV, בהנחיית לוסי אהריש 14.02.2022 

סרט תעודה בערוץ M6 הצרפתי שכותרתו "סקס ואהבה בישראל", ינואר 2022


דברים שכתבתי לפרשת השבוע "במדבר" באתר מקומון "כל העיר" 29.5.2019
https://www.kolhair.co.il/jerusalem-news/92893/

דברים שכתבתי לפרשת השבוע "בהר" באתר מקומון "כל העיר" 16.5.2019
https://www.kolhair.co.il/jerusalem-news/91324/

דברים שכתבתי לפרשת השבוע "אחרי מות" באתר מקומון "כל העיר" 25.4.2019
https://www.kolhair.co.il/jerusalem-news/89328/

במכתבים למערכת בעיתון "הארץ", 17.1.2019, תגובה למאמר המערכת של עיתון "הארץ" מה-10.1: "נישואים אזרחיים." לקריאת התגובה לחצו כאן עיקר הדברים:
"אין זה מעניינה של המדינה עם מי מתחתנים - לשם כך יש חוקים המגבילים את גיל הנישואים וריבוי בני זוג. אין זה מעניינה של המדינה מהו אופיו של הטקס שהזוג בוחר - הוא יכול להתחתן בטקס חרדי או יהודי־חילוני. זהו עניינם הפרטי של הנישאים. אכן הגיע הזמן. אבל לא למערך מקביל של חוקים, אלא להפרדה של הדת מהמדינה. אף מפלגה בישראל עדיין לא אימצה את ההמלצות לרישום אחיד של נישואים, וגם לא "הארץ", שכנראה עודו ירא מלהציע הפרדת דת ממדינה."

מאמר ב"ניו יורק טיימס", 19.8.2018, מאת איזבל קרשנר,
"ליליה ואלכסנדר וילנצ'יק, שמשפחותיהם הגיעו ממוסקבה וסנט פטרבורג, נישאו בגבעות ירושלים ביולי על ידי נרדי גרין, רב חילוני או מנהיג רוחני הומניסטי. "שנינו יהודים מהצד הלא נכון", אומרת וילנצ'יק, בת 25, שפירוש הדבר שאבותיהם הם יהודים, אך לא אמהותיהם. בני הזוג שינו את שבע הברכות שלהם: "על מנת להיות חילוניים יותר, בלי אלוהים, אלוהים, אלוהים כל הזמן", אומרת וילנצ'יק. כמה כלות חילוניות גם שוברות כוס, דבר שבדרך כלל החתן עושה באופן מסורתי. הגברת וילנצ'יק בחרה שלא לעשות זאת משום שהייתה עם עקבים גבוהים."
תגובה שלי בעיתון "הארץ", גליון שישי 3.2.2017, מכתבים למערכת למאמר דעה של יניב קובוביץ' תחת הכותרת: "אלוהים אשה? קבלי נכשל" מה 31.1.2017. עיקר הדברים אותם כתב מתפרסמים בפוסט שלי כאן:
ליחצו על התמונה לקריאה
"במסגרת אותו שיעור היא התבקשה לכתוב תפילות שיכולות להיכנס ל"סידור" אבל אינן נמצאות בו. בתי בחרה בתפילה לשלום חיילי צה"ל והחליטה להפוך את אלוהים לאשה: "מי שבירכה אבותינו... היא תברך את חיילי צה"ל" וכו'. היא נימקה את הבחירה בכך שאם אלוהים היתה אשה, היא לא היתה שולחת את החיילים מלכתחילה, וגם אם היתה שולחת, דאגת אם אינה דומה לזו של אב שגאה בבנו היוצא למלחמה. התפילה השנייה שבחרה היתה תפילת הקידושין. אבל, שוב, עם שינוי משלה: "ברוך אתה ה' אלוהינו מלך העולם, אשר ברא ששון ושמחה, חתן וחתן... משמח החתן והחתן...", וכו'. היא הדפיסה את העבודה, ישבה והכינה כריכה מבד ג'ינס שעוטף את הקלסר ועליו נכתב "סידור" עם מגן דוד כחול שמקשט את העבודה. שבועיים לאחר ההגשה קיבלה בתי בחזרה את העבודה. הציון: 55. כלומר, נכשל. היא לא ציפתה לקבל 100, ובעצמה מצאה כמה פגמים בהדפסה, אבל הציון נראה לה מוזר גם ביחס לחבריה לכיתה. היא ניגשה למורה כדי לברר. זו אמרה שלא היתה מוכנה כלל לבדוק את התפילות החלופיות ועל כן לא נתנה להן ציון. לדבריה, העבודה נראתה לה כזלזול".

פרויקט המחתנים החופשיים באתר של "ישראל חופשית" 15.2.2015
אפשר לקרוא את הדברים בקישור הבא. ההקדמה שלהם לתשובות שלי: "אחרי שנישא בעצמו מחוץ לרבנות ואחרי שחיתן מאות זוגות בחתונות חופשיות בשנים האחרונות, הרב נרדי גרין קורא לכולכן/ם להפסיק להתנצל, לקחת את זהותכם היהודית בידיים ולעצב את טקס החתונה שלכם באופן אישי ולפי אמונתכם. הרב נרדי גרין- המחתן החופשי". התמונה באדיבות של ענבר ויהונתן אותם חיתנתי במאי 2012, ב "Q" בגליל ים. צילום: אילן סבירסקי.

ראיון וידאו: המראיינת: דניאל אלימלך 2.5.2014


"יתחיל כבודו, שלא יאחר לטלוויזיה",מאת עמיחי חסון 17.05.2014 
כתבה ב"מוסף" של בית אביחי על חתונות שלא ברבנות במסגרתה רואיינתי גם אני. "אברי גלעד, מרב מיכאלי, אברום בורג, יאיר ניצני ודן תורן הם רק חלק משמות הסלבז המחתנים זוגות בטקסי נישואין אלטרנטיביים. את האפליה המגדרית ואת זכות הקניין על האישה הם ממירים בטקסט מקורי ושוויוני". 

ראיון ברשת ב' "הכל דיבורים" עם ירון דקל 16.2.2009
בעקבות ההתנייה של ישראל ביתנו לקבלת חוק ברית הזוגיות

ראיון בגל"צ בתכנית "מה בוער" עם רזי ברקאי 5.12.2011
בעקבות הגשת העתירה להקמת רשות אזרחית לרישום נישואין רואיינו אלכס שמשון מישראל חופשית, הרב גלעד קריב מנכ"ל התנועה הרפורמית והרב נרדי גרין מנהל אתר טקסים.

ראיון ברדיו אורנים 106FM בנושא נישואין חילוניים 11.1.2010
חלק א

חלק ב