טקס לידה

טקס לידה יהודי חילוני
אחד המאורעות המשמעותיים בחיי זוג היא הבאת צאצאים לעולם. הוא משמעותי בכל ההבטים, לא רק שהחיים משתנים ללא הכר, אלא גם המחויבות ההדדית, האחריות והקשר מתחזקים. כיצד ניתן לציין את המאורע?

משמעות טקס לידה עבור יהודים חילוניים
ציון הולדת צאצאים היא אמירה למשפחה ולקהילה כי המשפחה התרחבה, יש המשכיות למסורות המשפחתיות, לתרבות ממנה מגיע הזוג, אך זו גם יצירה חדשה. הטקס מאפשר להביע את הערכים בהם מאמניה המשפחה שנוצרה. אפשר לעשות זאת בכמה ממדים בתוך הטקס: 
קבלת פנים - הכרה, ברכה ושמחה בשמחת הזוג. כניסה חגיגית ושירה לקבל את פני הרך/ה הנולדים. ברכות של ההורים והאחים, ברכות של קרובי משפחה 
טקס קבלת הפנים ליעל 16.4.10 גבעת ברנר
ביתם השלישית של רויטל ועובד שזכיתי גם לחתן
ברית מילים - ברית נכרתת בין שני אנשים ברי דעת, מאחר והתינוק/ת הנולדים אינם כאלה יש משמעות רק להתחייבות ההורית. ברית המילים היא תעודה והכרזה קבל עם ועדה על המחויבויות של ההורים במשך חיי הצאצאים. חותמים ההורים, ילדי המשפחה האחרים וכל מי שרוצה להיות שותף. 
קריאת שם - "לכל איש יש שם", מדרש שם והכרזת השם למשפחה, לחברים ולקהילה. השם נישא לאורך כל החיים בדרך כלל ושם עברי מבטא היות חלק מהתרבות היהודית. המשמעויות השונות של השם מבטאות את תחילתו של מסע חיים מוצלח במיוחד.

טקס אימוץ
לזוגות שבחרו מסיבות שונות לאמץ צאצאים יש זכות לערוך טקס קבלת פנים, קריאת שם וברית מילים מרגש בין אם מדובר בבעיות בפוריות ובין אם מדובר בבני זוג מאותו המין שפנו לאם פונדקאית החגיגה היא הכרזה כלפי כולי עלמא על הרחבת המשפחה והגברת המחויבות ההדדית.

מהי עמדתי בנושא ברית מילה
טקס קבלת הפנים לתמר 16.9.11 גאיה נס ציונה
ביתם הרביעית של רויטל ועובד שזכיתי גם לחתן
ברית מילה היא ניתוח כירורגי המבוצע בעורלת הפין של תינוק בדרך כלל ביום השמיני לחייו. לטעמי אין זו עת מתאימה לשמחה משום שאין שמחים לאיד ולכאבה של נפש אחרת. הדבר הנכון לעשות, אם כבר עושים את הניתוח הוא להפריד בין הניתוח לבין המסיבה.
ההלכה החילונית אינה מחייבת עריכת הניתוח ומותירה את הדבר לשיקול דעת ההורים.
הבחירה אם לעשות או לעשות את הניתוח היא שאלה פרטית ואישית ואינה מחויבת המציאות. היא צריכה להישקל בזהירות. ההורים צריכם להביא בחשבון את התועלות הרפואיות, את התועלות החברתיות, אל מול הסבל, הכאב והפגיעה בגוף

מהו טקס פדיון הבן?

מיה ואוהד שזכיתי לחתנם
עם תעודת ברית המילים של בנם עמרי
23.4.10 כפר המכביה

טקס פדיון הבן הינו טקס דתי בעיקרו שמשמעותו תשלום סמלי על מנת לפדות את הבן הבכור (בלבד) מעבודת המקדש. זוהי מצוה מקראית שנמצאת בספר במדבר, פרק ג, פסוק מה: קַח אֶת הַלְוִיִּם תַּחַת כָּל בְּכוֹר בִּבְנֵי יִשְׂרָאֵל וְאֶת בֶּהֱמַת הַלְוִיִּם תַּחַת בְּהֶמְתָּם וְהָיוּ לִי הַלְוִיִּם אֲנִי ה'".למעשה, יש לו שורשים במנהגים של המזרח הקדום של הקרבת הבנים הבכורים לאל. מנהג שיש לו זכר במקרא, למשל בעקידת יצחק, ובשמות פרק י"ג: קַדֶּשׁ לִי כָל בְּכוֹר פֶּטֶר כָּל רֶחֶם בִּבְנֵי יִשְׂרָאֵל בָּאָדָם וּבַבְּהֵמָה לִי הוּא". מאחר ואנחנו רבנים חילוניים המשוייכים לתנועה ההומניסטית העקרון החשוב ביותר שלנו הוא האדם במרכז, והיהדות היא התרבות שלנו. משום כך איני רואה את עצמי ככפוף להלכה הדתית ולציווייים מקראיים. עבורי התנ"ך הינו הספרות החשובה ביותר של העם היהודי. לכן, אני מעדיף לערוך טקס קבלת פנים לנולד, לתוך המשפחה והקהילה שלו. ניתן לערוך טקס פדיון הבן במשמעות אחרת מאשר לפדותו מעבודת המקדש או מהקרבתו על מזבח לאל. חישבי על משהו שהיית מוכנה לשלם עבורו על מנת לפדות את הבן הבכור. למשמעות סמלית זו ניתן לערוך טקס יהודי-חילוני של פדיון הבן הבכור.

אם תרצו טקס לידה עם משמעות ועם זכרון בלתי נשכח צרו עימי קשר.
ליצירת קשר: 052-4738983 או מלאו את הטופס למטה