חג ומועד

לוח השנה מבעד למשקפי התרבות היהודית
חגיגת הזהות היהודית שלנו כאנשים חילוניים השייכים לתרבות היהודית יכולה להיעשות באמצעות ציון מועדים משמעותיים בלוח השנה העברי. החגים והמועדים יכולים לבטא את השקפת העולם והערכים בהם אתם מעוניינים.יש לי נסיון רב בהעברת לימוד של תכני ומנהגי החגים, עריכת של סדרים, ייעוץ והנחייה וכתיבת תכנים.
ליצירת קשר:  052-4738983 או שלחו פניה באמצעות הטופס למטה

הגדות שנכתבו ונערכו במיוחד לקבוץ מגן
פסח
ההכנה לסדר אינה מתמצית בנקיונות ובישולים, אלא בהכנה של תהליך חינוכי לו שותפים כל בני המשפחה והקהילה. העיקר מצוי בשני ציוויים חשובים בתוך ההגדה עצמה: הראשון: "וְהִגַּדְתָּ לְבִנְךָ" – הסדר הוא תהליך חינוכי, והשני, שהוא  שצריך להתבצע באמצעות חוויה פנימית: "בְּכָל דּוֹר וָדוֹר חַיָב אָדָם לִרְאוֹת אֶת עַצְמוֹ כְּאִלוּ הוּא יָצָא מִמִּצְרַים". אבל המהות של ליל הסדר היא חגיגת יום הולדת, העם היהודי נולד בניסן וגם לוח השנה היהודי החל בעת העתיקה על פי יום ההולדת הזה ב א' ניסן. יום ההולדת של הלאום היהודי, העם הידוע היום בכינויו "עמישראל". כל ליל סדר הנחגג בקהילה ובמשפחה ממשיך מסורת עתיקה בפרשנות מחודשת המתאימה לנסיבות חיינו.
שולחן הסדר המשפחתי
סדר פסח לקהילות
מזה כמה שנים אני מסייע לקהילות בעריכת ההגדה ובהעברת והנחיית סדר פסח. דוגמא כזו אפשר לראות בסדרים בקבוץ מגן.ניתן לנסח הגדה המותאמת לדרישות הזמן וערכי הקהילה. היא יכולה להיות מעוצבת בצורה מינימאלית או על ידי מעצב מקצועי.העלות כוללת את העיצוב, ההדפסה וההובלה של ההגדה.
סדר פסח למשפחות
סיוע בעיצוב הגדה משפחתית והנחייה בהעברת ליל סדר משמעותי. ליל סדר מיוחד שירתק את שומעיו.
סדנת לימוד על פסח
לחדרי מורים, קבוצות לומדות, בתי מדרש ניתן לקיים סדנה על התכנים הטקסטים והמנהגים של פסח. הסדנאות מיועדות כהכנה לשיעורים המועברים בבית הספר, כהכנה לעיצוב סדר פסח קהילתי, או משפחתי וגם כלימוד לשם לימוד במסורת הבית מדרשית של חברותא.


סדר ט"ו בשבט שערכתי לחברי המועדון המסחרי והתעשייתי
מלון דיויד אינטרקונטיננטל, פברואר 2007
ט"ו בשבט
מועד שהשתנה והתעצב לאורך הדורות, וממשיך להשתנות בימינו, מאפשר חופש פעולה גדול בהכנסת תכנים שמתאימים למאה ה-21. מיום שציין תאריך למיסוי פרות העץ, הפך ליום לציון פרותיה של ארץ ישראל בנכר, לאחר מכן נוכס על ידי הציונות כיום של שיבה לאדמת הארץ ונטיעות, ומאוחר יותר הפך ליום של דאגה לטבע. הגלגולים השונים מאפשרים לנו לבחור את המוקד שבאמצעותו נרצה לציין את החג.
סדר ט"ו בשבט במשפחה ובקהילה
מנהג עתיק שהתחדש הוא לחגוג את סדר ט"ו בשבט במשפחה ובקהילה. יש לי נסיון רב בעריכה והנחייה של סדרי טו בשבט באמצעות הגדה מקורית שערכתי.
סדנת לימוד על ט"ו בשבט
לימוד בית מדרשי באמצעות הבאת קטעי מקורות מפתיעים, ישנים וחדשים יחשפו את גלגוליו השונים של החג הן כהכנה למערכי שיעור על ידי חדרי מורים לומדים והן כלימוד לשמו.